Godella reconeix els seus millors estudiants amb els premis a l’excel·lència acadèmica

Font: www.godella.es

L’alcaldessa de Godella, Eva Sanchis, i la regidora d’Educació, Teresa Bueso, entregaren el darrer divendres 2 de juny els premis a l’excel·lència acadèmica als millors estudiants de Primària, Secundària i FP del municipi.

 

Bueso va manifestar «l’orgull que sentim per aquests premis i l’agraïment pel treball realitzat i per l’esforç del professorat, famílies i, en especial, alumnes». La regidora va afegir que «aquests premis neixen per inculcar i reconèixer públicament valors superiors, acadèmics i personals com l’esforç, la sana competitivitat, la capacitat de sacrifici, l’excel·lència acadèmica, el compromís ètic i la responsabilitat. Per això volem recalcar l’alegria que sentim per vosaltres, que sou el futur de Godella».

 

Per la seua banda, l’alcaldessa Eva Sanchis va animar als xics i xiques a «continuar tenint eixa inquietud pel saber que vos caracteritza i que l’aprofiteu per estudiar tot allò que vulgueu».

 

Els guardonats i guardonades, per centres, foren:

 

CEIP CERVANTES

Primària: Nicolás Calatayud García, Inés Fandiño Martín i María Romar Bueso.

Representant del centre: Milagros Mañés (cap d’estudis).

 

GENÇANA

Primària: Zoe Litao Álvarez Mompo, Meritxell   Blasco Molins i Julia Carrau Vilaplana.

Secundària: Alberto Adelantado Calvo i Javier Sanmartín Martínez.

Representant del centre: Pedro Gil Fornés (director).

 

EPLA

Primària: Jesús Aznar García, Vicent Jesús Castelló Estellés i Carlos Martín Trapero.

Secundària: Manuela Blasco Pozo, Beatriz Lafuente Alcázar i Marta Lucas Jiménez.

FP (Edificació i Obra Civil, Grau Superior): Eva María Calvo Gaspar.

Representant del centre: Vicent Cerdà (director de Primària).

 

SANT BERTOMEU

Primària: Fátima Gómez Al-Lal i Carlos Marco Albadalejo.

Secundària: Lucía Usero Seisdedos.

Representant del centre: Raúl Navarro (director).

 

IES COMARCAL

Diana Esteve Alguacil i Andreu Rueda Rausell.

Representant del centre: Contxa Marí (directora).

 

DOMUS

Secundària: Amelia Diesco Bargues, Francisco Sospedra Escat i María Amparo Vilarrasa Janini.

Representant del centre: Salvador Cardona (director de Secundària).

 

SAGRAT COR

Secundària: Sofía Arroyo Bacete i Paula Gisbert Ferrer.

Representant del centre: Isabel Castillo (directora de Secundària i Batxiller).

Arxivat en: Cultura i Educació

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *